Jak se mohu zapojit

Líbí se Vám skauting a jeho myšlenky? Jste spokojeni s oddílem a chcete jej podpořit, zlepšit jeho činnost či podmínky? Nebo být jen víc „v centru dění“? Zapojte se, podpořte nás. Možností je mnoho od nenáročných po ty, na které budete potřebovat trochu času. Spolupráce s oddílem má svou přidanou hodnotu i pro Vás, rodiče.

Odborná pomoc

Nabídněte pomoc s činností, která je Vaší profesí nebo ji ovládáte. Například:

Kvalifikace v první pomoci Uspořádejte přednášku o první pomoci pro děti.
PR Nabídněte pomoc s propagací akce, oddílu nebo komunikací s místními novinami.
Vaření Jeďte dětem vařit na část tábora, výpravu nebo uspořádejte kurz vaření.
Manuální zručnost Pomozte s opravou klubovny, navrhněte zlepšení technického provozu klubovny.
IT Upravte webové stránky oddílu, případně pomozte s vytvořením nových.
Rukodělky Nabídněte oddílu kurz keramiky, malování na hedvábí, origami či čehokoliv jiného.
Zajímavá práce Pracujete jako hasič, meteorolog, v čokoládovně? Zařiďte prohlídku Vašeho pracoviště.

Finanční podpora:

Máte-li možnost, podpořte oddíl finančně – peníze mohou sloužit k pořízení materiálu, na opravu klubovny, k nákupu nových stanů na tábor nebo nových hrnců do táborové kuchyně.

Podpořte oddíl finančně Dary lze odečítat z daní – pravidla jsou odlišná pro fyzické a právnické osoby, najdete je snadno na internetu nebo Vám poradí místní finanční úřad.
Pomozte získat prostředky pro oddíl Znáte majitele větší firmy, který je lidumil a mohl by přispět na opravu a obnovu táborového vybavení, stanů, tee-pee? Pracuje vaše kamarádka v reklamní agentuře a může pro oddíl potisknout trička? Vysvětlete dotyčné/ dotyčnému činnost oddílu, předejte pozitivní zkušenost a přesvědčení, že skauting má smysl.

Bankovní spojení pro dar je přes střediskový účet. ČU: 2400567689/2010. Variabilní symbol začněte číslem 3, což je číslo našeho oddílu. Pro vystavení darovací smlouvy kontaktujte vůdce oddílu, který po domluvě se střediskovou účetní zařídí její vystavení.

A co funguje nejlépe? OSOBNÍ DOPORUČENÍ! Doporučte skauting svým kamarádům a nabídněte jim, ať také dají dítě do oddílu. Jistě jim zvládnete vysvětlit, proč jste s výběrem skautského oddílu spokojeni!