Co tím získám?

skaut Blansko

Co získá „skautský“ rodič?

• Najde pro své dítě bezpečný kolektiv a dobrou partu, která dokáže přijmout jeho dítě s jeho přednostmi i nedostatky.
  • O jeho dítě se zodpovědně postarají vedoucí, kteří jsou náležitě vzděláni a mají praxi v práci s dětmi.
  • Zajistí svému dítěti finančně nenáročný tábor – s vedoucími i dětmi, které dlouhodobě zná. Sobě zajistí „bezstarostných“ 14 dní.
  • Oddíl pravidelně organizuje 1 - 2 víkendové výpravy, kde se dětem intenzivně věnujeme. Rodič tak má mimo jiné volný víkend.

Co získá dítě?

• Najde kamarády, z nichž se mohou stát přátelé na celý život.
  • Bude mít dostatek přirozeného pohybu a pobytu v přírodě.
  • skaut Blansko
  • Naučí se samostatnosti, ale i práci v týmu, fungování v kolektivu, zodpovědnosti za sebe i druhé.
  • Přijme za své hodnoty, jako jsou pravdomluvnost, slušnost či respekt k ostatním.
  • Získá praktické dovednosti, které se mu budou v životě hodit – naučí se například postarat se o sebe v přírodě, osvojí si základy vaření, získá základní manuální dovednosti, naučí se bezpečnosti, zálesácké dovednosti a mnoho dalšího.
  • Zažije mnohá dobrodružství a spoustu zážitků mezi dětmi různého věku na různých akcích.
  • Pětkrát ročně zdarma dostane skautský časopis odpovídající jeho věkové skupině.
  • Dítě je na všech skautských akcích Junáka úrazově pojištěno, a to i v případě, že ještě není v danou dobu členem Junáka.
  • Starší členové oddílu, kteří se začínají podílet na vedení, pak mají možnost učit se jak vést ostatní, sebe rozvoji. Nikoliv teorií, ale praktikováním, fungováním v těchto systémech.